Antibiotika - užívání

05.01.2009 | Léčba | zhlédnuto : 4178x | komerční sdělení

Antibiotika - užívání I když se vám daří lépe než na počátku nemoci, měli byste antibiotika brát předepsaným způsobem a v léčbě nepřestávat. Jen tak si budete jisti, že je původce nemoci zničen a že se nemoc nevrátí.

O užívání antibiotik

Účinné látky se získávají z devadesáti procent z plísní. Ty umějí vyvinout některé potřebné látky k obraně proti zákeřným bakteriím. Antibiotika umí zasáhnout do látkové výměny ničivých bakterií.

Antibiotika byste měli hodně zapíjet

 a pak na 2 hodiny vynechat mléčné výrobky, protože by lék ztratil účinek. Alkohol je během léčby tabu.

Vedlejší účinky antibiotik

Častými vedlejšími příznaky jsou různé vaginální plísně a infekce nebo průjem. Po léčbě antibiotiky se doporučuje sanování střev tzv. dobrými bakteriemi.

Mohou se antibiotika vysadit?

I když se vám daří lépe než na počátku nemoci, měli byste antibiotika brát předepsaným způsobem a v léčbě nepřestávat. Jen tak si budete jisti, že je původce nemoci zničen a že se nemoc nevrátí. Velké nebezpečí hrozí v případě, když pacienti z vlastní vůle léky předčasně vysadí.

Rezistence na antibiotika

Užívání antibiotik musí být vždy s rozmyslem. Časté užívání vede k vytvoření rezistence - vaše tělo si na antibiotika zvykne a ty už nepůsobí - bakterie jsou proti léku imunní.

Antibiotika - kdy ano a kdy ne

Při zápalu plic, bakteriální infekci jsou antibiotika tím pravým. Ovšem neškodná chřipková infekce by měla být nejdříve léčena rostlinnými prostředky a lékem snižujícím teplotu. Navíc chřipka je virového původu - pomáhá klid na lůžku, prostředky posilující krevní oběh a zkusit můžete i homeopatika.


Sdílejte tento článek prostřednictvím sociálních sítí:

Klíčová slova

antibiotika,léky,bakterie,viry,tabu,předpis,nebezpečí,pacient,rezistence,imunita,zápal plic,chřipka,homeopatika,horečka,lékař

Re: Antibiotika - užívání

Lucie | 05.02.2014 21:51 Já osobně si myslím, že by lékaři měli pacienty v prvé řadě informovat o tom, že je více než vhodné užívat k antibiotikům probiotika. Já o tom totiž neměla dlouho tušení, trpěla jsem na průjmy či mykózy důsledkem negativních účinků antibiotik a myslela jsem, že mám prostě smůlu a k angíně jsem dostala ještě průjem. Až jednou se mě paní v lékárně zeptala, když jsem si atb vyzvedávala, jestli k tomu chci i probiotika, nechápala jsem na co a ona mi to vysvětlila a prodala mi nějaká biopron probiotika. Dneska už vím, že jsem měla zbytečně problémy z neinformovanosti, takže tohle by mělo být pro lékaře klíčové, pokud antibiotika předepisují.

Re: Antibiotika - užívání

Anonym | 13.01.2015 14:15 Ahoj, mí antibiotika rozhodily komplet zažívání je to svinstvo, ale objevila jsme výbornoé Laktobacily Imunit Swiss. Hodily mě zpět do pohody.


Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuPrávní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu.

Léčba

Doporučujeme

 • EFT Terapie - Praha

  EFT Terapie - Praha

  Pokud trpíte určitými psychickými či fyzickými problémy, je možné se jich zbavit díky...

 • Nutriční poradenství a detoxikace Praha

  Nutriční poradenství a detoxikace Praha

  Konečně jste sebrali odvahu a řekli svým kilogramům STOP? Chcete vypadat opět štíhle, zdravě a...

 • Fotoproměny a kurzy líčení

  Fotoproměny a kurzy líčení

  V každé ženě se skrývá kráska. Jde jen o to ji objevit. A právě k objevení vaší krásy vám může...

 • EFT terapie a grafologie - Praha

  EFT terapie a grafologie - Praha

  Náš rytmus každodenního života se neustále zrychluje. Přestože nám pomáhají moderní technologie,...

 • Prsní svaly

  Prsní svaly

  Prsní svaly se dělí na tři části: část spodní, střední a horní. Cviky prováděné na šikmé lavici,...

Starší články