Travní lyžování

05.08.2009 | Sport | zhlédnuto : 1418x | komerční sdělení

Travní lyžování Při sjezdovém lyžování na sněhu slyšíte jemně odpadávající sníh, smykování a svištěni. Travní lyžování spíše doprovází vrčení koleček, které jsou umístěny v lyžích. Rychlost však není o nic menší.

Mladá sportovní zábava

Travní lyžování je poměrně mladou sportovní disciplínou, která i u nás postupně nachází své skalní příznivce, ačkoliv jich ještě není tolik. V Japonsku je však tento sport velmi oblíben a popularita tohoto sportu bude jistě i nadále stoupat s rostoucím počtem teplých dnů v roce. Travní lyžování také úspěšně reprezentuje pětinásobný mistr světa v travním lyžování – Jan Němec. Travní lyžování není olympijskou disciplínou a první mistrovství světa se konalo v roce 1979.

Dávka pořádné odvahy

Jízda na sněhu představuje vybroušené otáčky na seříznutých hranách, smykování, přibrzďování a další úkony, které můžete využít jen na sněhu. Abystě úspěšně zvládli celý sjezd na travních lyžích, musíte předvést mnohem větší dávku umu a odvahy, abyste úspěšně zvládli celý sjezd. Na trávě se projeví každé zakolísání a špatné postavení nohou. Na trávě holt žádný oblouk neošidíte.

Sníh vs. tráva

Při sjezdovém lyžování na sněhu slyšíte jemně odpadávající sníh, smykování a svištěni. Travní lyžování spíše doprovází vrčení koleček, které jsou umístěny v lyžích. Rychlost však není o nic menší.

Bezpečná jízda

Při travním lyžování je povinná uzavřená ochranná přilba a chrániče zad, které vám však nemohou zajistit zcela bezpečnou jízdu. V tomto sportu musíte počítat i se zlomeninami, protože sportovní chrániče chrání jen od toho nejhoršího.

Přibližné ceny

Zalyžovat na trávě si můžete na mnoha sjezdovkách. K průlomovým patřily sjezdovky např. v oblasti Beskyd, v Brně, Tišnově, Ostravě… Tento sport nepatří mezi nejlevnější, protože cena lyží se pohybuje kolem deseti tisíc korun a kolečka se musí také občas měnit. Nicméně můžete si tyto lyže třeba jen vypůjčit a rozjet se naplno.


Sdílejte tento článek prostřednictvím sociálních sítí:

Klíčová slova

Travní lyžování,travní lyže,kolečka lyží,tráva,adrenalin,odvaha,sport,jízda na travních lyžích,lyže


Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuPrávní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu.

Sport

 • Prsní svaly

  Prsní svaly

  Prsní svaly se dělí na tři části: část spodní, střední a horní. Cviky prováděné na šikmé lavici,...

 • Trampolína

  Trampolína

  Pomocí trampolíny se řeší reedukace specifických poruch učení a chování. Jde hlavně o rozvoj...

 • Vyrýsované svaly rychle a jednoduše

  Vyrýsované svaly rychle a jednoduše

  Tento trénink provádějte třikrát týdně. Vždy dělejte dvě série po osmi opakováních a odpočívejte...

 • Zpevněte ramena

  Zpevněte ramena

  Mírně se rozkročte a rozložte váhu mezi špičku a patu. Vezměte do rukou činky a srovnejte ruce...

 • Extrémní sporty - seznam extrémních sportů

  Extrémní sporty - seznam extrémních sportů

  Bez čeho se neobejdou Extrémní sporty? Extrémní sporty a marketing. Kdy začaly být Extrémní...

Doporučujeme

Starší články