Maniodeprese a její příznaky

29.05.2009 | Zdraví | zhlédnuto : 10211x | komerční sdělení

Maniodeprese a její příznaky Přechod z mánie do deprese je může být náhlý nebo postupný, ale vždy je nepředvídatelný. Někdy upadají nemocní jen do jednoho extrému. Běžné jsou i myšlenky na sebevraždu.

Jak se projevuje maniodeprese

Přílišná důvěra, mnohomluvnost, výstřednost, hyperaktivita a nesmírná čilost i při krátkém nebo vůbec žádném spánku, to jsou hlavní příznaky mánie. Lidé takto nemocní dělají velkolepé plány, do všeho zasahují a je mnohdy obtížné s nimi vyjít. Ve stadiu deprese se uzavírají do sebe, ztrácí sebedůvěru, neustále si něco vyčítají. Běžné jsou i myšlenky na sebevraždu. Přechod z mánie do deprese je může být náhlý nebo postupný, ale vždy je nepředvídatelný. Někdy upadají nemocní jen do jednoho extrému. Příznaky maniodeprese jsou někdy podobné příznakům schizofrenie.

Léčba klasickým lékařským postupem

Odborný lékař pacientovi většinou doporučí antidepresiva a pravidelné návštěvy psychologa. Poradenství může pomoci nejen postiženému, ale i jeho rodině, která se seznámí, jak se k dotyčnému chovat.

Léčba moderní doby

 

  • Biochemické tkáňové soli

Fosforečnan draselný údajně pomáhá zvládat stres, který může provázet manidepresivní stavy.

  • Naturopatie

Naturopatikové doporučují omezit alkohol, kávu, silný čaj a cuk a zvýšit příjem bílkovin z potravin v přírodním stavu. Úplně vynechat by se měly potravinářské přísady. Cílem tohoto přístupu je zajistit centrální nervové soustavě větší množství energie.

  • Aromaterapie

Prudké emoce údajně pomáhá vyrovnávat vdechování směsi tymiánového a šalvějového oleje. Totu směsí si může postižený potřít hřbet ruky nebo ji nakapat na ubrousek. Vhodný je také olej bazalkový a ze santalového dřeva.


Sdílejte tento článek prostřednictvím sociálních sítí:

Klíčová slova

maniodeprese, maniodepresivní onemocnění, deprese, mánie


Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuZdraví

Doporučujeme

Starší články