Marihuana

29.05.2009 | Zdraví | zhlédnuto : 2184x | komerční sdělení

Marihuana Účinky marihuany není lehké popsat, protože u každého jedince je efekt jiný. Taky závisí na kvalitě rostliny, množství dávky, způsobu přípravy a aplikace. Ve většině případů jde o účinky spojené s veselosti, štěstí, uvolnění a euforie.

Náhled na marihuanu

Každý má jiný názor na to, jak je marihuana nebezpečná. Někteří se domnívají, že kouření marihuany není o nic nebezpečnější než pití piva, jiní zase, že je to start k drogám jako je heroin či kokain.

Složení THC

Obsah THC se v marihuaně pohybuje od 0,01% - 2%. Záleží jestli je směs jen z květů nebo obsahuje i listy, které mají obsah THC nízký. Pokud se marihuana skladuje delší dobu, může obsah THC zcela ztratit.

Jak působí THC na lidi

Účinky marihuany není lehké popsat, protože u každého jedince je efekt jiný. Taky závisí na kvalitě rostliny, množství dávky, způsobu přípravy a aplikace. Ve většině případů jde o účinky spojené s veselosti, štěstí, uvolnění a euforie. Dále pak zvýšená chuť k jídlu, menší schopnost soustředění, změna vnímání času i prostoru, sucho v ústech, zrychlení srdečního tepu a zarudlé oči.

THC - předávkování

Při předávkování se mohou vyskytnout vidiny, sluchové halucinace, nevolnost, mdloby, paranoia a není vyloučena ani možnost psychotické příhody.

Jak se aplikuje marihuana

Marihuana se aplikuje kouřením (plní se čistá nebo smíchaná s tabákem do cigaret, dýmek, skleněnek, vodních dýmek) nebo ústy (např. jako surovina v jídle).

Časté braní mariuhany způsobuje

Při dlouhodobém užívání marihuany hrozí poškození plic, zánět hltanu a spojivek, duševní onemocnění, lhostejnost k vnějším podnětům nebo poruchy paměti.


Sdílejte tento článek prostřednictvím sociálních sítí:

Klíčová slova

marihuana, tráva, gandža, hulení, drogy, konopí, THC, heroin, kokain


Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuPrávní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu.

Zdraví

Doporučujeme

 • EFT Terapie - Praha

  EFT Terapie - Praha

  Pokud trpíte určitými psychickými či fyzickými problémy, je možné se jich zbavit díky...

 • Nutriční poradenství a detoxikace Praha

  Nutriční poradenství a detoxikace Praha

  Konečně jste sebrali odvahu a řekli svým kilogramům STOP? Chcete vypadat opět štíhle, zdravě a...

 • Fotoproměny a kurzy líčení

  Fotoproměny a kurzy líčení

  V každé ženě se skrývá kráska. Jde jen o to ji objevit. A právě k objevení vaší krásy vám může...

 • EFT terapie a grafologie - Praha

  EFT terapie a grafologie - Praha

  Náš rytmus každodenního života se neustále zrychluje. Přestože nám pomáhají moderní technologie,...

 • Prsní svaly

  Prsní svaly

  Prsní svaly se dělí na tři části: část spodní, střední a horní. Cviky prováděné na šikmé lavici,...

Starší články