Marihuana

29.05.2009 | Zdraví | zhlédnuto : 1822x | komerční sdělení

Marihuana Účinky marihuany není lehké popsat, protože u každého jedince je efekt jiný. Taky závisí na kvalitě rostliny, množství dávky, způsobu přípravy a aplikace. Ve většině případů jde o účinky spojené s veselosti, štěstí, uvolnění a euforie.

Náhled na marihuanu

Každý má jiný názor na to, jak je marihuana nebezpečná. Někteří se domnívají, že kouření marihuany není o nic nebezpečnější než pití piva, jiní zase, že je to start k drogám jako je heroin či kokain.

Složení THC

Obsah THC se v marihuaně pohybuje od 0,01% - 2%. Záleží jestli je směs jen z květů nebo obsahuje i listy, které mají obsah THC nízký. Pokud se marihuana skladuje delší dobu, může obsah THC zcela ztratit.

Jak působí THC na lidi

Účinky marihuany není lehké popsat, protože u každého jedince je efekt jiný. Taky závisí na kvalitě rostliny, množství dávky, způsobu přípravy a aplikace. Ve většině případů jde o účinky spojené s veselosti, štěstí, uvolnění a euforie. Dále pak zvýšená chuť k jídlu, menší schopnost soustředění, změna vnímání času i prostoru, sucho v ústech, zrychlení srdečního tepu a zarudlé oči.

THC - předávkování

Při předávkování se mohou vyskytnout vidiny, sluchové halucinace, nevolnost, mdloby, paranoia a není vyloučena ani možnost psychotické příhody.

Jak se aplikuje marihuana

Marihuana se aplikuje kouřením (plní se čistá nebo smíchaná s tabákem do cigaret, dýmek, skleněnek, vodních dýmek) nebo ústy (např. jako surovina v jídle).

Časté braní mariuhany způsobuje

Při dlouhodobém užívání marihuany hrozí poškození plic, zánět hltanu a spojivek, duševní onemocnění, lhostejnost k vnějším podnětům nebo poruchy paměti.


Sdílejte tento článek prostřednictvím sociálních sítí:

Klíčová slova

marihuana, tráva, gandža, hulení, drogy, konopí, THC, heroin, kokain


Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuZdraví

Doporučujeme

Starší články